17.11. 2017 DNES SLAVÍ NAROZENINY PETR KLÍMA - 50

Než jsme se nadáli, slaví se v klubu další ABRAHÁMOVINY. Tentokrát padesátka dostihla věčného rebela, ale hlavně nesmlouvavého bojovníka, který hrál vždy srdcem a nikdy žádné utkání nevypustil. Padesátku slaví dlouholetý hráč Sapeláků a nynější asistent trenéra u "A" týmu  Petr Klíma.

Klímáč přišel do našeho klubu v březnu 1995 a hned první utkání v našem dresu se mu povedlo parádně. Porazili jsme jihlavský Euromont 6-1 a Petr vstřelil všech šest gólů. Až do června 2015 hrál mistrovská utkání za náš klub, tzn. dvaadvacet let!!! Právě dvaadvacítka je pro Klímáče osudné číslo, neboť přesně tolik hostování proběhlo mezi jeho mateřským Nadějovem a Sapeláky!!!

Ale Petrovo číslo dresu bylo vždy 13, ať nastupoval ve fotbale či hokeji. Jedno číslo však nemáme přesně zadokumentované, a to počet vyloučení.Možná by nestačil součet osudné dvaadvacítky a oblíbené třináctky....Pamatuji si, vždy, když Petr uviděl před utkáním sudího, tak říkal - "Toho znám, ten už mě vylil třikrát"! Pravda jednou říkal, toho neznám, ten mě ještě nevyloučil / sudímu bylo 16 let /.

Petr byl vždy velkým tmelem party, platilo to před dvaceti lety, platí to i dnes. Je to prostě NEZMAR!

Dnes Peťa aktivně působí ve fotbalové staré gardě Sapeli i v jejím hokejovém týmu.

Přes čtyři desítky fotografií zčásti mapují Klímáčovu velmi bohatou kariéru v našem klubu.

Peťo, přejeme Ti vše nejlepší, hodně zdraví, pohody, spokojenosti a štěstí. A samozřejmě ještě dlouho radost z aktivního sportu!

[file]