22.03. 2020 Pohledy do sapelácké historie - díl první

hlaseni.jpg

Po dvaačtyřiceti letech budou hráči našeho klubu bez fotbalu. Soutěže se s největší pravděpodobností rozjedou až od podzimu a tak je nyní čas sáhnout do našeho bohatého archivu a trochu zavzpomínat. Na Ty, kteří v našem klubu působili, na Ty, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomáhali, na to , jak se postupně modernizoval náš areál atd. Začneme jak se patří, pěkně od začátku.

Dne 11. srpna 1978 založili v kulturním domě v Janovicích bratři Cinkové, bratři Bratršovští, bratři Matějíčkové, J. a R. Vomelové a jejich další vrstevníci tělovýchovnou jednotu Vysočina Janovice. Vysočina proto, že místní zemědělské družstvo Vysočina bylo po dlouhá léta jediným garantem klubu. Od výše uvedeného data se první předseda Jan Vomela a jeho kolegové měli co ohánět. Neměli jsme vlastní hřiště a tak jsme první sezónu odehráli v Rybném a druhou ve Stříteži. Po dvou letech dřiny došlo na kolaudaci vlatního hřiště ve Stáji a od sezóny 1980/1981 se zde hrají soutěžní utkání. Dílem hráčů, funkcionářů a příznivců vznikl sportovní stánek. Tisíci brigádnických hodin odpracovaných na trávníku, kabinách, oplocení a zábranám za brankami byl položen základ dalšího vývoje klubu.

Soupisku družstva z roku 1978 si můžete prohlédnout zde.